Εσπέρας Παρασκευής, 17ης Μαρτίου 2023, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου εν Ζακύνθω, εψάλη η Ακολουθία των Γ΄ Χαιρετισμών. Τον Εφημέριο, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσε ιεροψαλτικώς καλλίφωνος Χορός, αποτελούμενος εκ των κ.κ. Χρυσοβαλάντη Δρογγίτη, Δημήτριο Κάνδηλα, Σταμάτιο Ζούλα, Σπυρίδωνα Σαρατσένο και Σπυρίδωνα Δρογγίτη. Εξ αυτών ο κ. Ζούλας, εγκρατής περί τα θεολογικά, ομίλησε εμπνευσμένα προς τους εκκλησιασθέντες.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου