Βράδυ Παρασκευής, 17 Μαρτίου 2023, στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου των Ξένων πόλεως Ζακύνθου, εψάλη η Ακολουθία των Γ΄ Χαιρετισμών. Την γ΄ στάση απέδωσε ο οικείος Εφημέριος, Οικονόμος Σταυροφόρος Διονύσιος Τσουκαλάς, ενώπιον της Εικόνας της Παναγίας του Χάρου, ενώ έψαλε η καλλίφωνη Χορωδία της Ενορίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου