Δειλινό της Κυριακής των Βαΐων, 1ης Απριλίου 2018, στον Ναό της Παναγούλας Μπανάτου, για την κατανυκτική Ακολουθία του Όρθρου της Μεγάλης Δευτέρας, με δέος και αυτομεμψία ενώπιον του πάσχοντος Νυμφίου της Εκκλησίας, αναβοώντες εκ μυχίων: "Tον νυμφώνα σου βλέπω, Σωτήρ μου, κεκοσμημένον και ένδυμα ουκ έχω, ίνα εισέλθω εν αυτώ˙ λάμπρυνόν μου την στολήν της ψυχής, φωτοδότα, και σώσον με."
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου