Η Απόδοση της εορτής του Πάσχα, είδει μικρής Αγρυπνίας, πραγματοποιήθηκε τη νύκτα της 16ης προς 27η Μαΐου 2020 στον Ενοριακό Ναό του Αγίου Δημητρίου συνοικισμού Δράκα Ζακύνθου, λειτουργούντος του Εφημερίου π. Ιωάννου Ρένεση. Για τους εκκλησιασθέντες είχαν ληφθεί όλα τα μέτρα προστασίας διά τον φόβον του Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου