Αρχιερατική Λειτουργία, τιμώντας Θεόφιλο τον Νεομάρτυρα στην πατρογονική γειτονιά του, τον Άμμο Ζακύνθου, έγινε σήμερα το πρωί (24.7.2020), ημέρα της μνήμης του, στον Ναό της Φανερωμένης πόλεως Ζακύνθου, προεστώτος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄, ο οποίος ομίλησε κατάλληλα περί του τιμωμένου Αγίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου