Σήμερα Κυριακή της Χαναναίας, 14.2.2021, τελέσθηκε η Θεία Λειτουργία, κατά το πρωτοχριστιανικό τυπικό, υπό περιοριστικά μέτρα κυκλοφορίας με ελάχιστους πιστούς, γι' αυτό και έγινε με ανοικτό ναό η Ευχαριστιακή Σύναξη την παρελθούσα Παρασκευή εσπέρας. Λειτούργησε μόνος του ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Σμύρνης κ. Βαρθολομαίος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου