Πρωί Κυριακής Ε΄ Νηστειών, 18.4.2021, στη Μονή Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου εν Ζακύνθω. Λειτούργησε ο παρεπιδημών στο νησί Σεβ. Μητροπολίτης Αξώμης κ. Δανιήλ, συμπροσευχομένων των Σεβ. Μητροπολιτών Δωδώνης κ. Χρυσοστόμου και του οικείου Ποιμενάρχου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Παρέστησαν όσοι πιστοί προβλέπονται για την αποφυγή μετάδοσης του Covid-19.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου