Δειλινό Παρασκευής, 1ης Απριλίου 2022, στον Ναό της Παναγούλας εν Βανάτω Ζακύνθου, εψάλησαν οι Δ΄ Χαιρετισμοί προς την Θεομήτορα. Τον Εφημέριο π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσαν από του ψαλτηρίου οι κ.κ. Δημήτριος Κάνδηλας, Σταμάτιος Ζούλας, Σπυρίδων Σαρατσένος και Σπυρίδων Δρογγίτης. Απ' άμβωνος ομίλησε υπέροχα ο κ. Ζούλας, διαπρεπής θεολόγος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου