Στο ναΰδριο της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης τελέστηκε σήμερα, Κυριακή Δ' των Νηστειών, 3 Απριλίου 2022, κατά την οποία τιμάται η μνήμη του Οσίου πατρός ημών Ιωάννου του Σιναΐτου, συγγραφέως της Κλίμακος, ο Όρθρος και Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, προεξάρχοντος του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου