Ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος χοροστάτησε από του παραθρονίου σήμερα το απόγευμα, Κυριακή Δ΄ των Νηστειών, 3η Απριλίου 2022, κατά την Ακολουθία του Ε΄ Κατανυκτικού Εσπερινού,ο οποίος έλαβε χώραν στον περικαλλή Ναό της Αγίας Τριάδος Ταξείμ, της ιστορικής και περιώνυμης Κοινότητος Σταυροδρομίου Κωνσταντινουπόλεως.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου