Πραγματοποιήθηκε απόψε το δειλινό, 17 Ιουλίου 2022, η λιτανεία της ιερής Εικόνας και του Λειψάνου της Αγίας Μεγαλομάρτυρος Μαρίνης στην περιοχή των Καμινιών Ζακύνθου, δηλαδή εντός της Ενορίας Αγίου Λαζάρου πόλεως. Προηγήθηκε Παράκληση προς τιμήν της Αγίας στον φερώνυμό της Ναό του Κουλουρά. Στη λιτανεία έλαβαν μέρος και οι τοπικές Αρχές. Ο Βουλευτής Ζακύνθου και ο Αντιδήμαρχος μάλιστα "σήκωσαν" το λιτανευόμενο Κόνισμα, χάριν ευλογίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου