Πρωί της εορτής των Θεοφανίων, 6 Ιανουαρίου 2019, στον ιστορικό Ναό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, της ελληνικής κοινότητας της Αλεξάνδρειας, προεστώτος του Μακ. Πάπα και Πατριάρχου Αλεξανδρείας και πάσης Αφρικής κ. Θεοδώρου Β΄, συλλειτουργούντος μετά των Μητροπολιτών Άκκρας Ναρκίσσου, Πατριαρχικού Επιτρόπου Αλεξανδρείας και Αξώμης Δανιήλ.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου