Πρωί 2ας Ιουλίου 2020, στον Παρεκκλήσιο της Βλαχέραινας Αργασίου Ζακύνθου, η Ευχαριστιακή Σύναξη για τα σεπτά Καταθέσια της Τιμίας Εσθήτος της Παναγίας στον φερώνυμο Ναό της Κωνσταντινουπόλεως. Προεξήρχε ο Σεβ. Μητροπολίτης Αξώμης κ. Δανιήλ, εκ προσώπου του απουσιάζοντος οικείου Ποιμενάρχου, Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου