Απόψε, Σάββατο 18 Ιουλίου 2020, Εσπερινός στους Αγίους Θεόδωρους Ίμβρου όπου ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος -μετά την χοροστασία του Σεβ. Μητροπολίτου Ίμβρου και Τενέδου κ. Κυρίλλου, στο Ναό του Αγίου Γεωργίου του χωριού του- ανακοίνωσε ότι αναλαμβάνει πρωτοβουλία και την δαπάνη προσωπικά για ανέγερση στέγης ηλικιωμένων στην Ίμβρο.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου