Πρωί Κυριακής των Μυροφόρων, 19.5.2024, στο ιερό προσκύνημα Ταξιάρχη Μανταμάδου Λέσβου, της Ιεράς Μητροπόλεως Μηθύμνης, έγινε η κατά παράδοσιν αναστάσιμη πανήγυρις, με Αρχιερατικό Συλλείτουργο, στο οποίο έλαβαν μέρος ο Σεβ. Μητροπολίτης Μυτιλήνης κ. Ιάκωβος, ο Σεβ. Μητροπολίτης Σερρών και Νιγρίτης κ. Θεολόγος, ο Σεβ. Μητροπολίτης Ελευθερουπόλεως κ. Χρυσόστομος, ο Θεοφ. Επίσκοπος Μπουκόμπα κ. Χρυσόστομος (του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας) και ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Μηθύμνης κ. Χρυσόστομος. Ομίλησε εμπνευσμένα ο Σεβ. Σερρών κ. Θεολόγος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου