Κυριακή της Σαμαρείτιδος, 10 Μαΐου 2015. Έψαλε η Χορωδία του κ. Παναγιώτη Μαρίνου, ενώ για όλα είχε μεριμνήσει ο Εφημέριος π. Παναγιώτης Φωτεινόπουλος. Στο τέλος εψάλη Μνημόσυνο υπέρ των αοιδίμων προεφημερίων, ιεροψαλτών, επιτρόπων και δωρητών της Ενορίας. Ακολούθησε πλούσια δεξίωση σε ξενοδοχείο της περιοχής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου