Πρωί Κυριακής Β΄ των Νηστειών, 12η Μαρτίου 2023, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου εν Ζακύνθω, τελέσθηκε η κυριακάτικη θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Εφημερίου π. Παναγιώτου Καποδίστρια, ψαλλόντων δε των κ.κ. Σταματίου Ζούλα, Σπυρίδωνος Σαρατσένου και Σπυρίδωνος Δρογγίτου. Ο κ. Ζούλας, τακτικός ομιλητής της Ενορίας, κήρυξε κατάλληλα τον θείο λόγο.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου