Πρωί Τρίτης 26ης Οκτωβρίου 2021, ημέρα μνήμης του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Δημητρίου του Μυροβλύτου, πρωτολειτουργήθηκε το φερώνυμο λιλιπούτειο, πετρόχτιστο και γραφικό, εξωκλήσι της Οικογενείας Δημητρίου Κιούρκα, το οποίο ανοικοδομήθηκε πρόσφατα στην περιοχή Κουμαρίας του χωρίου Κερί Ζακύνθου. Ιερούργησε ο οικείος Εφημέριος, Μέγας Οικονόμος Ιωάννης Παράσχης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου