Στον Ιερό Καθεδρικό Ναό του Αποστόλου Ανδρέα στο Kentish Town χοροστάτησε και προέστη της Θείας Λειτουργίας ο Θεοφ. Επίσκοπος Κλαυδιουπόλεως κ. Ιάκωβος, την Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021. Τον Θεοφιλέστατο καλωσόρισαν οι ιερείς και ο Πρόεδρος της Κοινότητας ενώ στο τέλος της Θείας Λειτουργίας ετελέσθη η Δοξολογία για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου