Πρωί Κυριακής της Σταυροπροσκυνήσεως, 19ης Μαρτίου 2023, στον ιστορικό Ναό της Θείας Αναλήψεως και Αγίων Σαράντων πόλεως Ζακύνθου, η εόρτια Ευχαριστιακή Σύναξη, ιερουργούντος του οικείου Εφημερίου, Πρωτοπρεσβυτέρου Χαραλάμπους Κυπριώτη. Όλοι ευλογήθηκαν από την παρουσία του Τιμίου Σταυρού κι έλαβαν τα πατροπαράδοτα ματζέτα από βιολέτες.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου