Σήμερα το πρωί, 21 Δεκεμβρίου 2022, στα Γραφεία της Ι. Μητροπόλεως Ζακύνθου, τους δύο Μητροπολίτες, Σεβ. Δωδώνης κ. Χρυσόστομο και Ζακύνθου κ. Διονύσιο Δ΄, επισκέφτηκαν εθιμοτυπικά και ενόψει των Αγίων Εορτών, ο Πρόεδρος και επιτελικά μέλη της ποδοσφαιρικής ομάδας "Α.Π.Σ. Ζάκυνθος". Τους παρέδωσαν μάλιστα αθλητικές φανέλες της Ομάδας, οι οποίες έφεραν τιμητικά τα ονόματα των Μητροπολιτών.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου