Πρωί Θεοφανίων 2021 στον Ναό των Αγίων Πάντων πόλεως Κερκύρας, η Θεία Λειτουργία και ο Μέγας Αγιασμός της εορτής υπό του οικείου Εφημερίου, Πρωτοπρεσβυτέρου Θεμιστοκλέους Μουρτζανού. Ο εκκλησιασμός των πιστών έγινε σύμφωνα με τις διατάξεις περί αποστασιοποιήσεως χάριν της κοινής υγείας έναντι του Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου